MOLIO STUDIJA

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Molio studijos užsiėmimai organizuojami grupėje žmonių. Dalyvaujančių asmenų skaičius  4– 6. Čia visi ateina atsipalaiduoti, dvasiškai pailsėti. Mūsų studijoje negabių žmonių nėra, tiesiog reikia įdėti pastangų, tuos gabumus atskleisti. Keramika – malonus ir raminantis darbas su moliu. Molis, tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia daug gražių  ir džiaugsmingų akimirkų. Lipdymas iš molio išlaisvina fantaziją, skatina erdvinį pojūtį. Užsiėmimų metu gyventojai susipažįsta su molio plastinėmis savybėmis, mokosi išploti, kočioti, pjauti, rašyti jame, lipdyti reljefinius kūrinius, glazūruoti. Čia gyventojai mokosi ne tik lipdymo meno, bet ir lavina akį, vaizduotę, bei mokosi bendrauti.

Studijos veikloje dalyvaujantys asmenys supažindinami su tikslais, galimybėmis, bei darbo metodais. Gyventojams suteikta galimybė  patiems pasirinkti užsiėmimo temą, bei jiems priimtiniausią darbo priemonę. Keramikos procesas toks įvairus, nuo molio paruošimo iki darbų dekoravimo, viską galimą išbandyti ir atrasti save.

„Žmonės, kurie ateina į meno terapiją, jau žengė žingsnį į atsivėrimą. Jis nebūtinai turi imti kažką daryti, gali tik stebėti. gyventojams labai patinka dirbti su moliu, nors tai ilgas procesas: nulipdyti, išdžiovinti, išdeginti, nuglazūruoti, o vėliau dar kartą išdegti. Darbas išsitęsia keletą savaičių. „Tai geras gyvenimo modelis, kuris parodo, jog niekas iškart nesigauna. Norint rezultatų, reikia įdėti darbo ir kantrybės. Molio  terapijos užsiėmimuose gyventojai ne tik panyra į meninį darbą, bet ir bendrauja, kalbasi. Labai svarbus bendrumo jausmas, gyventojas tampa kolektyvo nariu. Grupinės terapijos esmė, kad sergantys žmonės galėtų vienas kitą palaikyti, padėti, suprasti. Studiją lankantys gyventojai dalyvauja įvairiose parodose, mugėse (tradicinė Kaziuko mugė Šiauliuose, Pakruojyje, Linkuvoje, Guostagalyje, Klovainiuose ir t.t ) kur savo gaminius ne tik parduoda, bet ir demonstruoja, bei moko kitus lipdymo bei žiedimo darbo proceso.