Išvyka į levandų ūkį

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Birželio 18d. Linkuvos socialinės globos namų gyventojai vyko į Levandų ūkį Biržų rajone. Aplankėme nepaprastai spalvingą ir kvapnią sodybą, kurioje šeimos versliuku užsiima  trys nuostabios moterys. Nuo idėjos iki šios dienos praėjo  aštuoneri metai , kurie joms buvo kupini atradimų, pamokų, staigmenų ir augimo. Bet per tą laiką ūkis jau gali pasiūlyti ne tik arbatų, hidrolatų, lūpų balzamų, levandų muilo, žvakių, kvapnių pagalvėlių kimštų levandomis, bet ir medaus su lifiolizuotais levandų žiedais, kremų ir tepalų su levandomis. Čia nuolat pilna gamtos mylėtojų ir vyksta fotosesijos.

Edukacinės programėlės metu vaikščiojome po levandų laukus, nuostabius damaskinių rožių rožynus, apžiūrėjome auginamas kitas vaistažoles.  Turėjome galimybę visus augalus pauostyti ir paliesti.

Restauruotame svirne vaišinomės  trimis skirtingomis arbatomis, atgaivinome veidus rožių ir levandų hidrolatais, uodėme eterinius aliejus.  Išklausę paskaitėlę “Levanda-nuo sėklos iki produkto” , nusipirkome levandų sodinukų savo vaistažolynui ir pailsėję  gražioje aplinkoje išskubėjome namo.

Ilgai dar jutome svaigų ir stebuklingą augalų aromatą, dalijomės įspūdžiais ir prisiminimais.

                                                                                Užimtumo specialistės: Rasa Balnionytė

                                                                                                                      Inga Račkauskienė