Įspūdžiai iš Dzūkijos

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2014 m. liepos 2 dieną grupė Linkuvos socialinės globos namų gyventojų vyko į Dzūkijos kraštą. Pušynuose pasislėpusį Panaros kaimą aplankė aktyviausi vaistažolių, rankdarbių ir pynimo studijos nariai. Varėnos rajone įsikūręs vaistažolių ūkis sudomino Valdemarą, Joną, Prancišką, Virginijų  – jie geriausiai pažįsta vaistažoles, aktyvūs vaistažolių ruošybos darbuose.  Keliatos studijų lankytojai: Monika, Dalė, Andrius, Vitalijus, taip pat nėra abejingi vaistiniams  augalams, teikiamai gamtos ramybei. Panaros  Pilnų namų bendruomenės aplinka, žydinčios vaistažolės, džiugino Almą, Janiną, Ingą, Jurgitą.

Užklupti trumpo vasariško lietaus, iškylautojai su projektų ir ekskursijų vadove Rūta Jakuboniene bendravo Dievo Gailestingumo koplyčioje. Vadovė papasakojo, kad vaistažolių auginimas nuo seno  buvo populiari veikla vienuolių tarpe. Šiuolaikiniame Panaros vienuolyne, panaudojus ekologines idėjas ir modernias technologijas,  per metus išdžiovinama iki 9 tonų vaistažolių. Iš vienuolyne auginamų ekologiškų ir kitų daugybės augalų,  čia pat gaminami prieskonių ir arbatų mišiniai. Augalai džiovinami  kompiuterizuotoje, saulės energiją naudojančioje džiovykloje.

                      Edukacinės išvykos dalyvių paklausus, kas labiausiai patiko, vienbalsiai pritarė Jonui –  ir  koplyčia, ir vaistažolių plantacijos, ir herbulariumas-  vaistinių augalų daržas, ir bendravimas su įdomiais ir savo darbą išmanančiais vaistinių augalų augintojais – padovanojo kiekvienam gerų emocijų ir neišdildomų įspūdžių.

 Nors kelionė užsitęsė, bet kaip nesustosi į Česukų kaime esančią piramidę. Blogas mintis palikus prie trijų kryžių ir pailsėjus piramidėje, galima trumpai pasakyti: atvykau, pabuvau, kūno ir sielos jėgas atgavau.

 

 

Užimtumo specialistė                                                          Vilma Plačakienė