Fizinis aktyvumas – viena iš užimtumo studijų

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Linkuvos socialinės globos namų gyventojai yra aktyvūs turistai: keliauja pėsčiomis, važiuoja dviračiais. Negaliu patikėti fizinio aktyvumo studijos narių siekiais ir gerais norais viską pamatyti, aplankyti ir dar vaistažolių prisirinkti.

Kas savaitę stengiamės sugalvoti vis kitą maršrutą, keliaujame vis į kitą vietovę, bet pasiilgstame matytų gamtovaizdžių ir grįžtame į tas pačias vietas.   Tolimiausi maršrutai šiais metais pėsčiomis –  Tryčių ir Šikšnių kaimai, Kirkšnio buvusi gyvenvietė, Guostagalio eglynėlis ir kt.

Dviračiais po 20 km. ir daugiau apturėjome ne vieną kelionę. Pirmasis žygis šiais metais buvo iki Dvariukų užtvankos. Vandens galybė ir pievų žaluma leido gerai jaustis ir prisipildžius jėgų sėkmingai grįžti atgal.

Antroji kelionė į Puodžiūnus baigėsi kiek neplanuotai. Tikėjomės pakvėpuoti pušyno oru ir iš tolo žvilgtelėti į besiganančius žirgus pievoje. Tą dieną dulkė lietus, todėl žirgų savininkė, nutraukusi ravėjimo darbus, apsidžiaugė mus sutikusi, pasisiūlė mums aprodyti savo žirgų bandą.  Vita su džiaugsmu pasakojo apie kiekvieną žirgą. Sužinojome, kad jų bandoje yra vokiečių, belgų, prancūzų, anglų veislių sunkiasvorių žirgų, kad suaugęs žirgas sveria virš 1200 kg., kad kumelė žindo 5 mėnesius ir ilgiau, jeigu leidžiama. Matėme barsuko olą, galėjome stebėti kaip žirgai klauso šeimininkės komandų. Galėjome glostyti ir grožėtis šiais ,,milžinais.“

Kelionės dviračiais iki 20 km. mus džiugina taip pat. Tai Uniūnų kaimo aplankymas. Sustojome prie kryžiaus, kuriame aiškiai matyti 1864m. data. Tada mes tampame istorikais ir aptariame šį laikotarpį.

Negalime nevažiuoti į Laumenio miško žvyrduobes, ten gausu aviečių, jų stiebų priskiname arbatai. Taip pat yra tradicija tapusi kelionė (pėsčiomis ar dviračiais) į Guostagalį, karštą vasaros dieną išsimaudyti tvenkinyje.

Fizinė veikla gamtoje  leidžia atsipalaiduoti, jausti emocinį pakilimą kuriuo galime mėgautis.  Todėl  mūsų planuose yra numatyta daug nuostabių kelionių po vietines apylinkes.

Užimtumo specialistė Vilma Plačakienė