Ekskursija po Molėtų kraštą

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Gražų ir šiltą gegužės 31 rytą  septyniolika globos namų gyventojų ir lydintys išvykome į Molėtus. Pirmiausia aplankėme Balninkuose įsikūrusį stiklo muziejų ir paveikslų galeriją. Balninkų  stiklo muziejus – pirmasis specializuotas stiklo dirbinių muziejus Lietuvoje. Jame eksponuojama XX-XXI a. sandūroje veikusių Lietuvoje stiklo fabrikų bei gamyklų pagaminti stiklo dirbiniai ir XVII….XIX a. veikusių stiklo manufaktūrų stiklo dirbinių duženų ir ugniai atsparių medžiagų liekanos. Pasigrožėję stiklo dirbiniais ir paveikslais, globos namų gyventojai dalyvavo edukacinėje programoje „ Tapyba ant stiklo“. Kiekvienas gyventojas turėjo galimybę tapyti ant stiklo ir savo darbelį parsivežti namo, prisiminimui.

Po apsilankymo stiklo muziejuje išvykome į Mindūnus. Ten laukė apsilankymas Ežerų žvejybos muziejuje ir A. Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicijos muziejuje. Antano Truskausko medžioklės trofėjų kolekcija yra laikoma viena vertingiausių Lietuvoje. Neišdildomą įspūdį paliko 120 skirtingų žvėrių ir paukščių iškamšų. Apsilankę muziejuose išvykome prie aukščiausio Lietuvoje Labanoro girios apžvalgos bokšto, kurio aukštis 36 m.  Pasiryžę įkopti  į patį viršų tikrai nenusivylė. Nuo jo atsiverianti panorama iš tiesų įspūdinga.

Bekeliaujant atėjo ir pietų metas gamtoje. Papietavę ir truputį pailsėję išvykome į Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Mus pasitiko etnokosmologijos muziejaus gidas. Jis  apie kosmosą bei etnografiją papasakojo daug įdomių faktų, naujų dalykų, kurių dar nebuvome girdėję. Vieni laiptais lipome, kiti liftu kilome į  pastato viršų, iš ten galėjome pamatyti iš akmenų padarytą saulės sistemą.

Kelionė buvo pilna pažinimo , naujų atradimų, pamatėme labai daug, bet atėjo laikas vykti namo. Namo važiavome su geromis emocijomis, nes dieną praleidome labai turiningai.

 

 

                                                                                     Socialinė darbuotoja    Žaneta Trumpienė