EKSKURSIJA Į ŠIAULIUS 2017

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Gegužės 11 dieną grupė moterų skyriaus gyventojų išvyko į Šiaulius aplankyti ten esančių muziejų. Dviračių muziejus – vienintelis specializuotas dviračių tematikai skirtas Lietuvos muziejus, kuriame demonstruojama daugiau kaip 80 dviračių, 5 velomobiliai ir apie 300 kitų eksponatų. Dabartinio muziejaus pirmtakas (Visuomeninis dviračių muziejus) Šiaulių dviračių ir variklių gamykloje „Vairas“ buvo įkurtas 1980 m.

1985 m. muziejus perkeltas į dabartines patalpas. 1993 m. jis perduotas „Aušros“ muziejui. 2004 m. muziejaus ekspozicija atnaujinta, jos tema – „Dviratis ir Lietuva“. Joje eksponuojami 348 eksponatai, tarp jų 79 dviračiai ir 3 velomobiliai.

              Katinų muziejus įkurtas 1990 metų gegužės 17 dieną. Jį įkūrė Vanda Kavaliauskienė (1923-2011 m.), kuri eksponatus šiam muziejui rinko daugelį metų. Pirmasis eksponatas- mažas juodas medinis katinėlis atkeliavo 1962 metais iš Lenkijos. Katinų muziejuje yra dešimt tūkstančių eksponatų. Lankytojus pasitinka katinėliai spalvotuose vitražuose, laiptų turėklų ornamentuose, ant šviestuvų, kėdžių muziejaus patalpose. Trijose didžiulėse salėse katinai atkeliavo iš daugelio pasaulio šalių: Anglijos, Australijos, Amerikos, Afrikos, Belgijos Brazilijos, Čekijos, Kubos, Kinijos, Lenkijos, Prancūzijos, Portugalijos, Taivanio, Vietnamo, Vengrijos, Šveicarijos ir žinoma iš Lietuvos.

Katinėliai sukurti iš porceliano, gintaro, keramikos, krištolo, marmuro, metalo, medžio. Muziejuje sukaupta daug vaikų piešinėlių, eilėraščių apie katinus.

Vandos Kavaliauskienės iniciatyva 1990 metų gegužės 17 d. Jaunųjų gamtininkų stotyje buvo įkurtas vienintelis Lietuvoje Katinų muziejus, kuris pritraukia ne tik Šiaulių, Lietuvos gyventojus, bet ir svečius iš užsienio. Muziejuje yra apie 4 tūkstančių eksponatų iš viso pasaulio. Veikia mini gyvasis kampelis, kur galima pamatyti ne tik tarakonus, bet ir krokodilą. Pilnos įspūdžių ir gerų emocijų gyventojos grįžo namo.

 

Socialinė darbuotoja Daiva Kazokaitienė