Ekskursija į Naisius

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Naisiai, garsėja ne tik serialu ,,Naisių vasara‘‘, pelniusiu prestižinį ,,Sidabrinės gervės‘‘ apdovanojimą televizijos serialų kategorijoje, bet ir savo tradicijomis bei pagoniškumu praturtintu kraštovaizdžiu.
2015 metų rugpjūčio 6 dieną, Linkuvos socialinės globos namų gyventojai ir juos lydintys darbuotojai išvykome į šių metų ,,Mažąja kultūros sostine‘‘ įvardijamus Naisus. Tik nuvykę į sutartą vietą, mus pasitiko ekskursijų gidė, kuri supažindino mus su Naisiais.
Visų pirma, apžiūrėjome čia įsikūrusį ir vienintelį Lietuvoje baltų dievų muziejų, kurį puošia per 50 ąžuolinių dievų skulptūrų. Taip pat, aplankėme po atviru dangumi esantį inkilų muziejų, kur gidė mus supažindino su juose gyvenančiomis paukščių rūšimis. Toliau, užlipome į neseniai pastatytą ,,Baltų areną‘‘, kuri savo dydžiu mus labai nustebino, nes vykstant renginiams, ši arena, galės talpinti net apie 20 tūkstančių žiūrovų. Vėliau aplankėme Šiaulių krašto literatūros muziejų, skaičiuojantį jau 37-us metus, ten kiekvienais metais teikiama poeto Zigmo Gėlės premija už geriausią pirmą poezijos knygą. Ir galiausiai, aplankėme Naisių, žirgyną, kur yra veisiami, prižiūrimi r treniruojami žemaitukų veislės žirgai.
Šios ekskursijos dėka, mes sužinojome ir įsitikinome, kad Naisiai gali didžiuotis ne tik serialu, filmuojamu šiame kaime, bet ir unikaliomis lankytinomis vietomis, kurios puoselėja mūsų senųjų protėvių, baltų, tradicijas.
Užimtumo specialistas Giedrius Arlauskas.