Edukacinė programa „Avis aprengs ir pamaitins″ Milišiūnų avininkystės ūkyje

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2022 metų birželio 6 dieną, Linkuvos socialinės globos namų 14 gyventojų iš moterų skyriaus, lydint socialinėms darbuotojoms Daivai ir Rasai, lankėsi Milišiūnų avininkystės ūkyje Biržų rajone Dvargalių kaime, ir dalyvavo edukacinėje programoje „Avis aprengs ir pamaitins“.

Edukacinės programos metu moterys  supažino su kelių skirtingų veislių avimis, jas glostė, maitino, taip pat sužinojo apie avių auginimo naudą ir gaunamą produkciją. Vaikščiodamos po didžiulę teritoriją grožėjosi gamta ir didžiulėmis iš avies vilnos pastatytomis  jurtomis. Vienoje iš jurtų moterys buvo susipažindintos su vilna iš arčiau, kaip ji yra perdirbama, norint gauti įvairiausius dirbinius. Sekančioje jurtoje moterys turėjo galimybę apžiūrėti šeimininkų surinkta avinukų kolekcija, kurioje daugiau nei 1000 eksponatų ir pačios nusivelti spalvotą avies vilnos muiliuką, kurį gavo dovanų.

Pabaigai paskutinėje jurtoje  moterų laukė  produktų iš avienos ir ėrienos degustacija. Sėdėdamos prie stalo moterys dalinosi įspūdžiais, ir mėgavosi skaniu maistu.