Dviračių žygis Lietuvos 100-čiui paminėti

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

. m. liepos 26 d. Linkuvos socialinės globos namų gyventojai,  lydimi užimtumo specialisčių Aistės ir Vilmos,  sudalyvavo dviračių žygyje ,,Lietuvos partizanų keliais“.  Visi dėkojame  žygio organizatoriams,  Kupiškio socialinės globos namams. Socialinis darbuotojas Rimgaudas Bražas pastebėjo , kad  šis žygis, įprasminantis Lietuvos valstybingumą ,  bus tęstinis. Direktoriaus pavaduotoja socialinėms paslaugoms Ovidija Skačelienė padėkojo žygio dalyviams už dalyvavimą, įteikdama raštiškas padėkas Skėmų  ir Linkuvos socialinės globos namų bendruomenėms.

Nuvykus į Kupiškio socialinės globos namus, buvome sutikti su muzika, išlydėti iš Denionių stovyklavietės, taip pat su muzika. Taigi nuotaika buvo pakylėta, nes lietaus nė lašo, uodų tik vienas kitas.

Nuvykus į partizanų žūties vietą, Algimanto apygardos vado A.Starkaus slėptuvės, prie kiekvieno paminklinio akmens buvo uždegta žvakutė. Tai susikaupimo ir rimties minutės, kurių metu išgirdome istorinių faktų, peržiūrėjome 1947-1949m. nuotraukų. Labai įdėmiai klausėme istorikės, Kupiškio etnografijos  muziejaus specialistės, Aušros Jonušytės  pasakojimo. Ji akcentavo, kad Algimanto apygardos (kuri  buvo įsikūrusi Šimonių girioje) vadas Antanas Starkus – Montė,   kilęs  nuo Kupiškio krašto.

Žygį pradėjome nuo Inkliūzų kaimo, didelis būrys dviratininkų patraukėme girios takais. Važiavome ir gėrėjomės vaizdais, kurie tikrai džiugino akis. Kaip gi žygis be nuotykių, pirmąją stotelę pasidarėme anksčiau nei buvo planuota, vienam gyventojui sugedo dviratis, mūsų gyventojui nuleido padangą. Kol buvo tvarkomi dviračiai, girioje spėjome rasti grybų bei žemuogių. Pirmoji planuota stotelė buvo Juodeglynio ežeras, priėjus arčiau atsivėrė platus gamtovaizdis, keliavom ir pro Priegodo ežerą. O galiausiai, galutiniame taške, prie Denionių ežero, žygį užbaigėme valgydami žuvienę, bei bendraudami. Visų gera nuotaika žygio dieną išvijo ir lietų, tad įspūdžių parsivežėm tikrai su kaupu.

 

 

Užimtumo specialistės Vilma Plačakienė ir

Aistė Kanapeckaitė