Apie mus rašo

Loading...

NE APŽIŪRAI, O KASDIENYBEI!
Nors Linkavičiuose įsikūrę Linkuvos socialinės globos namai šiemet nedalyvaus gražiausiai tvarkomos aplinkos konkurse, tačiau aplinkotvarkos darbai didžiulėje šios įstaigos teritorijoje vyksta nuo pat pavasario.
– Būtumėt matę, su kokiu atsidėjimu mūsų žmonės dirbo akcijos „Darom 2011“ dieną, – sakė balandžio mėnesį šiems globos namams (dažniausiai tebevadinamiems senoviškai – pensionatu) vadovauti pradėjęs Saulius Žaromskis, prisiminęs, kad tąsyk genėti medžių, kirsti krūmų bei dirbti kitų teritorijos švarinimo darbų buvo išėję apie 100 darbuotojų bei jų globotinių,
Iš viso UAB „Pakruojo šiluma“ iš jų smulkinimui išvežė ar tik ne 6 priekabas šakų – užtat neatpažįstamai pasikeitė ir sodas, ir parkelis.
Paskutinės savo valandos sulaukė ir nebepuošusi kiemo sena gyvatvorė; ryškiomis spalvomis perdažyti suolai, vienas po kito radosi nauji alpinariumai, kuriuos, be visa ko, pagyvino ir AB „Dolomitas“ padovanoti akmenys.. Iš viso aplinkotvarkos darbams šią vasarą jau atvežta daugiau kaip 15 priekabų žemės. Geru žodžiu įstaigos direktorius minėjo ir kitus geradarius: Guostagalio žemės ūkio bendrovę, Pakruojo miškų urėdiją, Linkuvos-Žeimelio girininką Virginijų Kacilevičių… Pastariesiems vadovas dėkojo už tinkamai parinktą medieną, iš kurios padarytos skulptūros artimiausiu metu praturtins aplinką naujais akcentais.
Pasiteiravusi direktoriaus, ar šių namų gyventojai naudojasi sūpynėmis (kurių ten atsirado net keletas), iškart susigėdau dėl neapgalvoto savo klausimo, nes tai bylojo po jomis iki juodumo išminta žemė.
– Mūsų gyventojai (kurių ten net 300!) – nelyginant vaikai. Jiems labai reikia ir grožio, ir smagumo ir ryškių spalvų, – sakė S. Žaromskis, vėliau parodęs net ir visų labai mylimą kalaitę Tobę, kurią jis ten parvežė iš laikinosios gyvūnų prieglaudos Kaune – jau pasmerktą myriop.
Jeigu minėtąsias sūpynes padarė jų kolektyvo darbuotojai, tai medžio skulptūrų ėmėsi tautodailininkai Egidijus Impolis, Eugenijus Rimdžius ir Pranas Miežis su sūnumi Jokūbu, savo „kūrybines dirbtuves”, žinoma, įsirengę po atviru dangumi. Vyrai sakė, jog tokio „plenero“ jiems – visiems kartu – dar nebuvo surengusi nė viena rajono organizacija… (Plenero nuotraukos)
Beje, prie įėjimo į teritoriją jau baigiamoje ręsti pavėsinėje triūsė jaunas, tačiau nagingas socialinio darbuotojo padėjėjas Tomas Jurevičius, nes rūpi kuo greičiau baigti ir šį „objektą“, skirtą taip pat globotiniams. Čia jie galės ramiai ir jaukiai pasėdėti tada, kai atvažiuos aplankyti artimieji – atsinešę kavos iš neseniai tuo tikslu nupirkto aparato.
Rodos, smulkmena – dviračių stovai, bet jeigu jie – pilni šių transporto priemonių, vadinasi, buvo labai reikalingi. (Beje, keletas dviračių neseniai buvo nupirkta ir pensiono gyventojams.) O iš išpuvusios liepos kamieno planuojama padaryti šiukšlių dėžes.
Įrengus vietinį drenažą nors tam, kad pastato palangėje netelkšotų vanduo, netrukus čia bus pradėti rengti gėlynai, tad kolektyvo apželdintojai Virginijai Makarevičienei bei jos talkininkėms vėl padaugės rūpesčių. Direktorius džiaugėsi, jog tvarkant aplinką patarimų jiems negaili apželdintoja Dalė Ražauskienė – įsiklausanti į jų norus ir siūlanti pati. Prie šio darbo taip pat labai daug prisideda ir įstaigos socialinė darbuotoja Birutė Kundrotienė.
Linkavičių globos namus neseniai aplankiusios Lietuvai pagražinti draugijos aktyvistės Janina Dirbanauskienė (pirmininkė) ir tautodailininkė Zita Adomaitienė neslėpė žinančios, iš kur toks naujojo vadovo entuziazmas tvarkyti aplinką – juk jis vadovavo minėtosios draugijos Kėdainių skyriui. Tačiau direktorius „gynėsi“, jog esmė – ne visai čia. Jam tiesiog norisi, kad įstaigos pastatų renovavimo darbus sykiu lydėtų ir aplinkos puoselėjimas. Juolab, kad už mėnesio bus minimas Linkuvos socialinės globos namų 70-metis.
P. KVEDARIENĖ „Auksinė Varpa“ 2011-08-03