Advento popietė

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Visais laikais žmogų jaudina didžiųjų švenčių laukimas. Ir žvilgsnis, ir mintys mus veda į ateitį, į nežinomybę. Tarsi prieš egzaminą mums duotas pasitikrinti Advento laikotarpis. Tai – susikaupimo, rimties ir viltingų permainų metas. Tai virsmas, kuris, nori to, ar ne, vis tiek vyksta.  Vyksta aplinkoje. O mumyse? Kur krypsta mūsų žvilgsnis? Kur skrieja  mintys?

Linkuvos socialinės globos namuose vyko adventinė popietė „Bristi gilyn į tavo širdį…“. Šventę pradėjo Joniškio A.Raudonikio meno mokyklos muzikos mokytojos Zita Gaškauskaitė ir Aušra Tiškevičienė, švelniai jautriais kūriniais suvirpinusios ne vieno širdį.

Buvo prisiminti ne tik papročiai, tradicijos, bet ir pakviesta išsiburti. Kas ištraukė riešutą, kas obuolio skiltelę, kas kūčiuką ar lauko akmenėlį… Užimtumo specialistė G.Andrašiūnienė supažindino, ko laukti kitais metais. Susimąstyti kvietė pasakojimai apie gyvenimo esmę ir jo prasmę, bei gerumo galią prieš pyktį ar nesėkmes. Gyventojas Donatas Naravas vilko po salę simbolinį blukį, kuris  parodo kalėdinį virsmą – sunaikinimą seno ir naujo gimimą. Žinomas ir priežodis: “Išvilko metus, kaip arklys ratus”. Pasibaigus popietei, visi galėjo apžiūrėti angelų parodą. Moliniai, gipsiniai, stikliniai, nerti ar iš šiaudelių pagaminti dangaus sargai palinkėjo visiems ramių ir jaukių artėjančių Šv.Kūčių.

 

Užimtumo specialistės:

G.Andrašiūnienė   M.Plačakienė   A.Čepinskienė