Advento laikotarpis Grupinio gyvenimo namuose

1 Žvaigžduė2 Žvaigžduės3 Žvaigžduės4 Žvaigžduės5 Žvaigžduės (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pasibaigus advento laikotarpiui Grupinio gyvenimo namų gyventojai nori pasidžiaugti ir pasidalinti gražiomis , šventiškomis  advento laikotarpio akimirkomis.

Kaip ir kiekvienais metais, likus šiek tiek mažiau nei mėnuo iki Šv. Kalėdų, prasideda adventas. Tai ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Šiais 2020 metais advento laikotarpis prasidėjo nuo lapkričio 29 dienos ir tęsėsi iki gruodžio 24 dienos.

Viena iš šio laikotarpio tradicijų – advento vainikas. Grupinio gyvenimo namų gyventojai, patys, iš turimų gamtinių medžiagų pasigamino advento vainiką, kuris visą šventinį laikotarpį puošė mūsų namų, svetainės stalą. Vainiko viduje įdėjome 4 žvakes, kurios paeiliui buvo uždegamos sekmadieniais.

Kita advento tradicija- advento kalendorius, kuris mums nebuvo tik įprastas kalendorius. Užpildėme jį – kaip ir laukimo laiką –  ne saldainiais, o gražiais ir prasmingais geraisiais darbeliais, kuriuos turėjome atlikti kasdien. Mūsų advento kalendorius turėjo nepakartojamą tikslą – suskaičiuoti ir įprasminti kiekvieną dieną –  nuo pirmųjų gruodžio dienų ir Kalėdų.

Taip mūsų namuose buvo sukūrta jauki, šilta bei šventinė dvasia, belaukiant didžiūjų metų švenčių.

 

 

Socialinė darbuotoja Oksana Stegvilaitė